Anunț de angajare pentru funcția de Coordonator de proiect

Noutăți
Asociația Obștească Centrul ”CONTACT-Cahul”, anunță concurs de angajarea a unui coordonator în cadrul proiectului ”Achiziții publice transparente”.
Responsabilități generale:
  • Coordonarea activităților din cadrul proiectului;
  • Asigurarea comunicării cu membrii echipei de implementare și partenerii proiectului;
  • Planificarea acțiunilor și elaborarea rapoartelor narative în cadrul proiectului;
  • Organizarea ședințelor grupului de lucru și a echipei de implementarea a proiectului;
  • Consultarea din punct de vedere juridic a documentelor și procesului de monitorizare a achizițiilor publice.

Cerințe fată de candidați:
  • Studii universitare de licență  în domeniul juridic, administrației publice, științelor politice;
  • Capacități excelente de comunicare;
  • Capacități de planificare, coordonare și monitorizare;
  • Cunoașterea avansată a limbilor română și rusă. Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Utilizator PC avansat, cu cunoștințe și abilități excelente de utilizare a aplicațiilor software din pachetul Microsoft Office;
Alte cerințe:
  • Responsabilitate,  disciplină, corectitudine și seriozitate;
  • Dorința și abilitatea de a învăța lucruri noi;
  • Gândire critică și creativă.
Beneficii:
  • Mediu de lucru atractiv;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională și formare continuă;
  • Posibilitate de implicare în proiectele asociației.
Procedura de aplicare:
Dosarul pentru aplicare sa va depune în format electronic la adresa de e-mail indicată mai jos cu specificarea Concurs Coordonator de proiect. Dosarul va conține următoarele documente:
  1. CV-ul candidatului;
  2. Scrisoarea de intenție care să includă și interesul manifestat față de poziția dată.

Termenul limită de prezentare a ofertei: 10 mai 2022, ora 12:00.
Informații suplimentare privind acest concurs pot fi solicitate:
  • în scris la adresa electronică: contact_cahul@yahoo.com
  • prin apel telefonic la numerele: 0(299) 84842, 067323424
  • direct la oficiul Centrului CONTACT-Cahul: str. C. Negruzzi 46, etaj II, MD-3906, municipiul Cahul.
Persoane de contact:
Cucereanu Mihail, director executiv, Centrul CONTACT-Cahul